درباره اکوبازار

وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل وابسته به دامنه اکوبازار (www.ecobazaar.ir) متعلق به شرکت مهندسی ایده کاوش وزین (سهامی خاص) بوده و از این پس شرکت اکو نامیده می شود.

تمامی اطلاعات ارائه شده در اکوبازار شامل کالا و خدمات توسط فروشندگان مختلف که به اختصار «فروشنده» گفته می‌شود تولید شده است و شرکت اکو این اطلاعات را مطابق آنچه که فروشنده ارائه کرده است تنها معرفی و تبلیغ می‌کند و شرکت اکو فروشنده‌ی مستقیم کالا و خدمات نیست.

تمامی کالا و خدماتی که توسط فروشندگان در اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار برای فروش ارائه شده است توسط خریداران قابل خریداری است. افرادی که از این طریق اقدام به خرید کالا و خدمات می‌نمایند به اختصار «خریدار» گفته می‌شود.

تمامی افرادی که از وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل اکوبازار که متعلق به شرکت اکو می باشد استفاده می‌نمایند، هنگام ثبت‌نام و عضویت در آن قوانین و مقررات آمده در این وبسایت را به دقت مطالعه کرده و آن را پذیرفته‌اند و سپس اقدام به خرید و فروش می‌نمایند و در صورتی‌که کاربران اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار بدون مطالعه یا اطلاع از قوانین مذکور اقدام به خرید یا فروش یا سایر عملیات دیگر نمایند، شرکت اکو حق دارد مطابق قوانین منتشر شده عمل نماید و عدم آگاهی افراد دلیل بر عدم اجرای قوانین نیست.

ماهیت اکوبازار معرفی فروشندگان و کالا و خدمات ایشان در سراسر ایران است و مطابق قوانین مندرج مسئولیت عملکرد و فروش کالا و خدمات مندرج در اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار به عهده منتشر کننده (فروشنده مربوطه) بوده و شرکت اکو هیچ‌گونه نظارتی بر اصالت، رعایت تشریفات گمرکی، کم و کیف، چگونگی و مانند محصولات ارائه شده توسط فروشندگان را در وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل اکوبازار ندارد. فروشندگان موظف به نمایش اطلاعات فنی کالا به ویژه وزن کالا برای محاسبه هزینه ارسال کالا، شرایط حمل،قیمت گذازی رقابتی، اعلان شرایط گارانتی و توضیحات بیشتر در صورت وجود نکات خاص بر اساس قانون تجارت الکترونیک ج.ا.ایران هستند و خریداران می‌توانند بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط فروشندگان و امکاناتی که اکوبازار برای مرتب سازی و پالایش در جستجو برای خریداران فراهم کرده بهترین انتخاب و خرید خود را از فروشنده مربوطه انجام دهند.

هزینه‌های دارایی و مالیات‌های مشمول بر درآمد حاصل از فروش کالا و خدمات بر عهده فروشندگان است.

حق خریدار از عدم پذیرش کالا و استرداد آن به فروشنده به هر دلیلی حتی انصراف از خرید (بر طبق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک) برای کالاهایی که مشمول این قانون هستند برای خریدار محفوظ است و فروشندگان ملزم به رعایت این قانون می باشند.