شرایط عمومی اکوبازار

شرایط عمومی اکوبازار

وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل وابسته‌به دامنه اکوبازار (www.ecobazaar.ir) متعلق به «شرکت مهندسی  ایده کاوش وراصنعت» (سهامی خاص) بوده و از این پس «شرکت اکو» نامیده می‌شود.

تمامی اطلاعات ارائه شده در اکوبازار شامل کالا و خدمات توسط فروشندگان مختلف که به‌اختصار «فروشنده» نامیده می‌شود تولید شده و شرکت اکو  این اطلاعات را مطابق آنچه که فروشنده ارائه کرده تنها معرفی و تبلیغ می‌کند و فروشندۀ مستقیم کالا و خدمات نخواهد بود.

تمامی کالا و خدماتی که توسط فروشندگان در اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار برای فروش ارائه شده است توسط خریداران قابل خریداری است. افرادی که از این طریق اقدام به خرید کالا و خدمات می‌کنند به اختصار «خریدار» نامیده می‌شود.

تمامی افرادی که از وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل اکوبازار که متعلق به شرکت اکو است استفاده می‌کنند، هنگام ثبت‌نام و عضویت در آن قوانین و مقررات آمده در این وب‌سایت را به دقت مطالعه کرده و آن را پذیرفته‌اند و سپس اقدام به خرید و فروش می‌کنند و در صورتی‌که کاربران اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار بدون مطالعه یا اطلاع از قوانین بیان‌شده اقدام به خرید یا فروش یا سایر عملیات دیگر کنند، شرکت اکو  حق دارد مطابق قوانین منتشرشده عمل کند و عدم آگاهی افراد دلیل بر عدم اجرای قوانین نیست.

ماهیت اکوبازار، معرفی فروشندگان و کالا و خدمات ایشان در سراسر ایران است و مطابق قوانین مندرج مسئولیت عملکرد و فروش کالا و خدمات مندرج در اپلیکیشن و وب‌سایت اکوبازار به عهده منتشرکننده (فروشنده مربوطه) بوده و شرکت اکو هیچ‌گونه نظارتی بر اصالت، رعایت تشریفات گمرکی، کم و کیف، و جز آن را درخصوص محصولات ارائه شده توسط فروشندگان در وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل اکوبازار را ندارد.

فروشندگان موظف به نمایش اطلاعات فنی کالا، به ‌ویژه وزن آن برای محاسبه هزینه ارسال، شرایط حمل، قیمت‌گذاری رقابتی، اعلان شرایط گارانتی و توضیحات بیشتر در صورت وجود نکات خاص بر اساس قانون تجارت الکترونیک ج.ا.ایران هستند تا خریداران بتوانند بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط فروشندگان و امکاناتی که اکوبازار برای مرتب‌سازی و پالایش در بخش جستجو برای خریداران فراهم کرده بهترین انتخاب و خرید خود را از فروشنده مربوطه انجام دهند. 

هزینه‌های دارایی و مالیات‌های مشمول بر درآمد حاصل از فروش کالا و خدمات بر عهده فروشندگان است.

حق خریدار از عدم پذیرش کالا و استرداد آن به فروشنده به هر دلیلی حتی انصراف از خرید (طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک) برای کالاهایی که مشمول این قانون هستند برای خریدار محفوظ است و فروشندگان ملزم به رعایت این قانون هستند.