فرایند سفارش خرید

فرایند سفارش خرید

* تمامی خریداران کالا و خدمات باید برای انجام مراحل خرید در اکوبازار به وسیله آدرس ایمیل شخصی و یا حقوقی خود ثبت‌نام کرده باشند.

* تنها امکان خرید برای کاربرانی که به حساب خود در اکوبازار وارد شده باشند وجود دارد و فروش بدون ورود به حساب کاربری مقدور نیست.

* کاربران از طریق ابزار مختلفی همچون منوی دسترسی سریع در صفحه نخست، منوی افقی بالای صفحات نتایج جستجو ، ابزار جستجو و سایر ابزارهای مرتب‌سازی و فیلترکردن نتیجه جستجو می‌توانند محصول مورد نظر خود را جستجو کرده و در نهایت برای خرید انتخاب می‌کنند.

* پس از انتخاب محصول مورد نظر و مشاهده امتیاز آن محصول منتخب و مشاهده مشخصات فنی و نظرات سایر خریداران، می‌توانند از میان فروشندگان آن محصول، فروشنده مورد نظر خود را بر اساس میزان فروش، نزدیک بودن به محل خود، قیمت، میزان امتیاز فروشنده توسط سایر کاربران و ... انتخاب و خرید خود را از آن فروشگاه انجام دهند.

* خریداران باید پیش از خرید شرایط فروش هر فروشنده را مشاهده و مقایسه کرده و بر اساس نوع و میزان گارانتی، شرایط عودت و بازگرداندن کالا، شرایط و هزینه‌های حمل، و توضیحات اضافی برای هر کالا و در نهایت اطمینان از آنچه که قصد خرید آن را دارند، اقدام به انتخاب فروشنده و خرید از او نمایند. چرا که ممکن است شرایط فروش و قیمت‌ها و زمان تحویل و نوع گارانتی‌ها و قوانین عودت کالای هر فروشنده برای یک کالا با سایر فروشندگان متفاوت باشد.

* در صورت مراجعه به سبد خرید می‌توانند خرید خود را نهایی کرده و با تکمیل مشخصات خریدار (سفارش دهنده) و مشخص کردن فرد گیرنده محصول، با انتخاب روش حمل و روش پرداخت خرید خود را نهایی کنند.

* پس از تکمیل و ثبت نهایی خرید، رسید خرید شما شامل اطلاعات کامل فروشنده با جزئیات نشانی، تلفن و... به همراه اطلاعات محصولات خریداری شده، روش پرداخت و اطلاعات سفارش‌دهنده و گیرنده برای شما ایمیل می‌شود.